KAYSERİ’DEN ANTALYA’YA UÇAK YOLCULUĞU

KAYSERİ’DEN ANTALYA’YA UÇAK YOLCULUĞU

 

 

Havayolu ulaşımı, geçmişte çok fazla tercih edilmemekteydi. Öyle ki; pek çok kişi çok elzem bir durum olmadığı sürece kara veya demiryollarını kullanarak seyahat etmeyi tercih ediyordu. Bu durum üzerinde sivil taşımacılık yapılan havalimanları ağının yetersiz kalması ve havayolu ulaşımının halk arasında “lüks seyahat” kategorisine girmesi, kara ve demiryolu ulaşımlarına göre daha pahalı olması etkili olmaktaydı. Ancak, havalimanlarının sayısının artması neredeyse tüm illerimizi kapsayan bir ulaşım ağının oluşması ve oldukça uygun fiyatlara seyahat edilebilmesi ile günümüzde seyahat tercihlerinde ilk sırayı havayolu ulaşımı almıştır.

 

Kayseri’den Antalya’ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız 7 saatin üzerinde sürecek bir uzun bir kara ulaşımı yerine ilk tercihiniz havayolu ulaşımı olacaktır. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren uçak yolculuğunuzun ardından Ankara’ya inerek hem fiziksel yorgunluklarınızın önüne geçecek hem de varış sürenizi ciddi şekilde azaltacaksınız.

 

 

ANTALYA’DA GEZİLECEK YERLER

 

Antalya, Akdeniz’in sıcak iklimi, tarihi dokusu ve kültürel açıdan da oldukça zengin yönleri ile harmanlanmış güzide şehirlerimizdendir. Ülkemizin en kalabalık beşinci şehri konumunda bulunan Antalya birçok tarihi ve doğal güzelliği bünyesinde barındırmaktadır. Antalya, yerli ve yabancı birçok turistin de tatil amaçlı seyahatlerinin ilk tercihi konumundadır. 

 

Antalya’ya; iş ya da tatil her ne amaçla gelmiş olursanız olun şehrin güzelliklerini görmeye zamanınız varsa bu konuda sizlere birkaç önerimiz olacaktır. uçak bileti
Antalya’da mutlaka gezip görülmeden dönülmemesi gereken yerleri sıralayacak olursak:

 

Tarihi Mekânlar: indirimli uçak bileti
ucuz uçak biletleri  Aspendos Antik Kenti, Aspendos Tiyatrosu, Perge Antik Kent, Myra Antik Kenti, Simena Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Apollonia Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti, Arykanda Antik Kenti, Sillyon Antik Kenti, Side Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatrosu, Side Antik Kenti, Seleukeia Antik Kenti, Soura Antik Kenti, Antiphellos Antik Kenti, Hadrian Kapısı

 

Müzeler: Atatürk Evi, Antalya Müzesi, Oyuncak Müzesi, Alanya Müzesi

 

Kanyonlar: Göynük Kanyonu, Sapadere Kanyonu, Gökbük Kanyonu, Köprülü Kanyon, Kıbrıs Kanyonu, Güver Kanyonu

 

Mağaralar: Dim, Kocain, Suluin, Karain, Beldibi ve Sırtlanini Mağaraları

 

Şelaleler: Düden, Manavgat, Kurşunlu, Uçarsu, Uçansu ve Alara Şelaleleri

 

Yaylalar: Bezirgan, Gömbe ve Üçoluk Yaylaları

 

Ayrıca, Yivli Minare Cami, Tekeli Mehmet Paşa Cami, Kekova ve Hıdırlık Kules’ini de görmenizi tavsiye ediyoruz. 

 

Antalya en önemli tatil yörelerimizin başında gelmektedir. Bu yüzden birçok ünlü plajı vardır. Cleopatra Plajı, İncekum Plajı, Lara Plajı, Konyaaltı Plajı, Kemer Plajı, Phaselis Plajı, Alanya Plajı, Finike Sahilleri, Adrasan Kıyıları, Damlataş Plajı, Kaputaş Plajı şehrin bazı meşhur plajlarındandır.

 

KAYSERİ ANTALYA ARASI UÇAK SEFERLERİ

 

Kayseri’den Antalya’ya haftada 1 adet direkt uçak seferi bulunmaktadır.

 

Kayseri’den ile Antalya arası Sun Express havayolu firması ile uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Pegasus, Onur Air, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları’nın aktarmalı uçak seferleri ile de Kayseri’den Antalya’ya uçmak mümkündür. Toplam yolculuk süresi 1 saat 50 dakika olup aktarmalı uçuşlarda bu süre biraz uzayabiliyor ve yolculuk yaklaşık olarak 3 saat 30 dakika sürüyor.

 

KAYSERİ ANTALYA ARASI UÇAK BİLET FİYATLARI

 

Kayseri Antalya arası uçak bileti fiyatları ortalama bilet fiyatları ise tüm vergiler dahil 180-200 TL arasındadır. Ayrıca, firmaların yapmış oldukları kampanyalar ve erken rezervasyonlarla indirimli olarak da seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir