Yurtdışı Eğitimi Danışmanlık Hizmetleri

Yurtdışı Eğitimi Danışmanlık Hizmetleri

   Ülkemiz de dil okulları oldukça fazla talep görmektedir. Hatta kayıtlar açıldığı andan sonra en fazla bir hafta içinde dolmakla birlikte daha geç başvuru yapan adaylar ise ancak bir sonraki dönem için kayıt yaptırabilmektedir. Fakat bu sektöre rakip olan bir diğer alan ise yurt dışında dil eğitimi veren firmalardır. Öğrenmek istenen dili kendi ülkesinde öğrenmek artık öğrenciler arasında daha çok tercih edilmektedir.  Örneğin Rusya bu konuda oldukça fazla talep görür. Öğrenciler Rusya ’nın Minsk şehrine oldukça fazla talep gösterir. Minsk rusça kursu bir çok Türk öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu sebeple bu konuyla ilgilenen firmalar Rusya’ya yönelmişlerdir.

      Bu firmalara güvenmek oldukça zordur çünkü büyük paralar ödediğimiz bu hizmet sürecinde gidilecek ülkeye varmadan göremeyeceğimiz bir çok etmen vardır. Kalınacak yer bunların en başında gelir. Bazı firmalar kalınacak yer konusunda tam olarak dürüst davranmıyor ve bu giden öğrenciyi orada zor durumda bırakıyor. Tek başına kalacağını sanan bir öğrenci 4 kişilik bir yurt odasında bulabiliyor kendini. Daha da kötüsü temizlik problemleri kalınacak yerin pis olması ve bakımsız olması önceden ön görülemeyen bir diğer etken. Bu etkenleri tam olarak garanti altına alabilmek oldukça zor bu sebeple tecrübeli firmalar tercih edilmelidir. Daha önce bir çok öğrenci göndermiş olan bu firmalar referans sahibidir ve daha önce giden öğrencilerden oradaki koşulları öğrenmek mümkündür. Bu sayede öğrenci giderken kendini daha güvende hissederek yola çıkar ve oraya ulaştığında bir hayal kırıklığı ihtimali düşmüş olur.  Akdeniz Danışmanlık oldukça tecrübeli firmalar arasında yer alır ve Minsk rusça dil kursu konusunda uzmandır. Çünkü buraya daha önce bir çok öğrenci göndermiş ve gelen yorumlar dahilinde firma çizgilerini belirlemişlerdir.

   Son olarak, tüm bunlardan anladığımız yurt dışında eğitim almak için gittiğimiz firma oldukça önem taşır öylesine bir şirketle çalışmamalı iyice araştırmalı ve daha önce bu şirketle yurt dışına çıkmış insanlarla iletişime geçmeliyiz. Minsk rusça dil okulu konusunda tecrübelerine dayanarak Akdeniz danışmanlıktan bu konuda danışmalık hizmeti almanızı öneririm.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir