Android Nedir? Ne İşe Yarar?

Android Nedir? Ne İşe Yarar?

Android

Android hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz bir makale okumak üzeresiniz. Android hakkındaki bu makale Android hakkında hiçbir şey bilmeyen kullanıcılara ve iyi bir Android kullanıcısına da hitap edebilmektedir. Yazımız biraz uzun sıkılmanda okuduğunuz için teşekkür ederiz. Lütfen konu sonunda bizden yorumlarınızı esirgemeyin.

Android en kısa tanımıyla bir işletim sistemidir. Bilgisayarlarımızda kullandığımız xp, Windows 98 gibi… Fakat Android’in bu işlemcilerden farkı mobil platformlar ( Cep telefonları vb.)  için üretilmiş bir işlemci olmasıdır. Android, Linux işletim sistemi altyapısıyla oluşturulmuş bir açık kaynak kodlu yazılımdır.  Android’i Google ve Open Handset Allience adlı büyük firmalar kodlamıştır.

Android Ne İşe Yarar?

Eskiden telefonlar stadart bir işlemciye sahipti ancak Android yüklü telefonlar bilgisayarın yaptığı bir çok işlemi yapabiliyor. Özellikle dokunmatik telefonlarda kullanılan Android işltemi sistemi sayesinde, Androidli Cep telefonu sahipleri  yüzbinlerce uygulamaya çok hızlı bir şekilde ulaşıp telefonlarına yükleyebiliyorlar. Cep telefonunuza ajanda mı lazım Android marketten hemen indirebilirsiniz. Cep telefonundan kuran mı dinlemek istiyorsunuz Android market’te mutlaka bulursunuz. Android, oyunlar konusunda da çok geniş bir yelpazeye sahip her türlü oyunu Android Marketten indirebilirsiniz. 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir