Belarus Dil Okulu

Belarus Dil Okulu

Belarus Dil Okulu

Yaşanan yüzyılın getirisi ve farklı ülkelerle iletişimin giderek yaygınlaşması gibi değişik nedenlerle dil eğitimine duyulan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Fazladan dil demek yaygın tabirle fazladan bir insan demek aynı zamanda. Çünkü yeni bir dil aslında faklı kültürel özellikleri de kapsayan yenilikleri içeren süreç.  Okullarda verilen dil eğitimi yanında ekstra bir dil öğrenmek isteyenler için Belarus dil kursu tarafından verilen yabancı dil eğitimleri geniş bir hedef kitlesine hitap etmektedir.

Dil Okulu Eğitimi 

Dil okullarına başvuru yapan öğrenci veya çalışan herkes kendi seviyesi temel alınarak eğitime dâhil olur. Bu anlamda temeli önceden atılan dillerin öğrenilmesi daha hızlı gerçekleşecektir.  Başvuru yapan bir kişi, kursa başladığı andan itibaren öğrenmek istenen dilin gerektirdiği tüm donanımı kazanmak üzere çalışmalara başlar.  Eğitimin beklenen seviyede etkili olması tek başına uzmanın değil kursiyerin de donanım ve öğrenme hızıyla doğrudan ilgilidir. Bu anlamda Belarus dil okulu tarafından verilen teorik ve pratik dil desteği öğrenme kalitesinde verim artırıcıdır. Eğitimlerde amaçlanan, doğru değerlendirilme yapılarak öğrenciye yeni dil yeteneğinin kazandırılmasıdır. 

Dil Öğrenme Yöntemleri

Dil konusunda etkili bir öğrenme yöntemini açıklamadan önce yabancı dilin devamlı kullanılmadığı sürece oldukça nankör olduğunu söylemek gerekir. Teorik ve pratik zemininiz çok iyi olsa da bir süre sonra konuşulmayan dil unutulur ve eskir. Bu açıdan dil öğrenmede pratiğin en iyi öğrenme aracı olduğunu da tahmin etmek zor değil. Öncelikle Belarus yaz okulu   tarafından verilen eğitimlerde öğrencilerin teorik alt yapısı oluşturulur ve buna uygun seviyelerde konuşma, müzik dinleme, video ve CD desteği ile internet takviyeleri eklenir. Uygulamalarda amaçlanan en önemli etken öğrencilerin içselleştirerek yeni bir dil öğrenmelerini sağlamaktır.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir