KURYE HİZMETİ

KURYE HİZMETİ

KURYE HİZMETİ

                Pasaport, zarf, koli vb. eşyaların bir yerden alınıp istenilen yere ulaştırılmasında rol oynayan yaya, arabalı, motorlu veya kiralık olarak hizmet veren kişilere kurye denilmektedir. Kuryeler zorlu hava koşullarında ve geceleri de hizmet vermektedirler. Özellikle İstanbul trafiğinde hızlı bir şekilde dağıtım yapan motorlu kuryeler seçilen hizmet türüne göre maksimum 180 dakika veya maksimum 45 dakika içinde teslimat yapmaktadır.

                Kuryeler sağlık sektöründe acil ihtiyaçları karşılamak amacı ile kullanılmaktadır. Acil durumlarda kan ihtiyaçlarını gerekli adrese zamanında ulaştıran ya da ihtiyaç duyulan bir ilacı nöbetçi eczaneden teslim alarak gece bile evlere teslim eden moto kurye hizmeti verenler bir hayatın kurtulması ve bir hastanın deva bulmasına vesile olmaktadırlar. Yine zamanında teslim edilmesi gereken pasaport, zarf veya motor ile taşınabilecek koli vb. malzemelerin dağıtımı için bu hizmeti sağlayan kurye firmalarına internetten ulaşabilirsiniz. Bazı firmalar kurye hizmetlerini standart, express, acil olarak sınıflandırmış ve fiyatlar buna göre belirlenmiştir.

                Kiralık kurye hizmeti de sunan firmalar size özel kurye tahsis ederek yoğun ve yüksek maliyetli gönderilerinizin zamanında dağıtılmasını sağlar. Görevlendirilen kurye sizin personeliniz gibi olur. Kiralık kurye hizmetleri haftalık, aylık ve günlük olarak verilmektedir. Firmalar arabalı kurye hizmeti de sunmaktadırlar. Lakin İstanbul trafiği göz önünde bulundurulduğunda vede acil bir durum söz konusu olduğunda motorlu kurye tercih edilmekte ve müşterilerine mağduriyet yaşatmamaktadırlar. 

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir