Dreamweaver Nedir? Dreamweaver Programı ve Dreamweaver Dersleri

Dreamweaver Nedir? Dreamweaver Programı ve Dreamweaver Dersleri

Dreamweaver, web sayfaları tasarlamak ve HTML şablonlar oluşturarak veya programlama yaparak bir site meydana getirmek için kullanılan bir yazılımdır. Yazılım WYSIWYG (Ne görürsen ona ulaşırsın) mantığıyla çalışmakta olup, yazılım arayüzü sayesinde web siteleri oluşturmaya yardımcı olur. 

Dreamweaver Programı

Dreamweaver ilk defa 1997 Yılında Macromedia isimli şirket tarafından üretilmiştir. Adobe’un Macromedia şirketini satın alması sonrasında Dreamweaver’ın kontrolü de Adobe firmasına geçiş yapmıştır. 2005 Yılından bu yana geliştirilmesi Adobe tarafından sürdürülen yazılım aralarında Türkçe’nin de yer aldığı birçok farklı dili desteklemektedir.

Kolayca web siteleri oluşturabilmek ve programlama yapabilmek amacıyla sunulan Dreamweaver ile;

  • HTML
  • CSS
  • C#
  • Visual Basic
  • ASP
  • XML
  • Ve diğer birçok programlama dili

Kullanılarak masaüstü ve web yazılımları meydana getirilebilmektedir. Dreamweaver’ın kolay ve kullanışlı yapısı sade ve aradığınızı bulabildiğiniz bir arayüzle birleşiyor. Böylece neyi nerede aramanız gerektiğini çok iyi biliyor ve yazılıma kısa sürede aşina olabiliyorsunuz.

Dreamweaver kullanarak sıfırdan statik veya dinamik bir web sitesi meydana getirebileceğiniz gibi bir masaüstü yazılımını da programlayabilirsiniz. Kompleks yapıdan en uzak yazılımlardan biri olan Dreamweaver yıllardır programlama alanında en çok tercih edilen yazılımlardan biridir.

Dreamweaver Dersleri

Son derece kolay ve kompleks yapıdan uzak bir yazılım olan Dreamweaver içerisinde kullanımı pratikleştirmeye yardımcı sayısız önemli noktanın olduğunu bilmeniz gerekiyor. Dreamweaver dersleri ve çok daha fazlası için WM Aracı Forumunun Programlama/Yazılım kategorisini ziyaret edebilirsiniz

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir