SAÇ MEZOTERAPİSİ

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saçın dökülmesini azaltan ve saçları güçlendiren saç mezoterapisi, saç ekimi öncesinde saçların sayı ve kalitesini artırabilmek adına yararlanılırken ekim sonrasında da iyileşmeyi takiben aynı amaç doğrultusunda uygulanmaktadır. Bu terapi ile kökler gelişerek bazı vitamin ve minarelerle doymakta ve böylece saç köklerinin çıkışı sağlanmaktadır. Uygulanması enjektörle saç derisine yapılmaktadır. Saç derisine uygulanan mezoterapi sayesinde daha iyi bir saç köklerine sahip olabilir ve istediğiniz gibi güzel tarzda saçlara sahip olabilme şansına erişebileceksiniz. Bunun için yapılması gerekenler ve dikkat edilmesi gerekenler arasında çok ciddi önem taşıyan ve sizin saçlarınızın daha sağlıklı durması ve olabilmesi için saç ekimi sonrası saç mezoterapisi gerçektende saçlarınızın sağlığı için çok ama çok önemli bir destek sağlayacak saç ekiminde tedavinin ne kadar olumlu bir şekilde diğer yöntemlerle de ilerleyebildiğini görebileceksiniz. İşte bu konulara sizlerde özen gösterir ve dikkatli bir şekilde davranırsanız en iyi sonuçlar alacak ve en iyi bir şekilde tedavi olmuş olacaksınız. Saç mezoterapisi ve saç ekimi tedavileri dahil tüm saç ekimi tercihlerinde ve işlemlerinde bunları kullanmalı ve saç tedavinizin başarılı olabilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Ortalama olarak on seansta yapılmaktadır. Her seans 20-30 dakika kadar sürmektedir.  Ortalama beşinci seans sonrasında ise sonuç vermeye başlamaktadır. Seansların sonuna doğru ise dökülmeler epeyce azalmaktadır.  Saç ekimi saç mezoterapisi özellikle saç ekimlerinden sonra uygulanmakta olup kalıcıdır ve fazla uzun sürmeyen bir uygulamadır, bu nedenle de birçok hekim tarafından uygulaması yapılmaktadır. Uygulamanın olumsuz yönü 3-4 yıllık kalıcılığının olması ve yenilenen saçlar nedeniyle döküldüğü için işlemin tekrarlanma ihtiyacının doğmasıdır.

 

Kısa vadede saçın kendini toparlamasına yardımcı olan saç mezoterapisi, saç ekimi sonrası uygulandığında ise işlemin başarılı olma oranını yükseltmekte ve saça diğer ürünlere göre daha yüksek oranda bakım yapmaktadır. Yeni kök çıkışını sağladığı gibi var olanları da güçlendirip gürleştirmektedir. Özel bir masaj ile uygulanır ve saçların buharla yumuşatılması sonrasında uygulaması yapılmaktadır. Saçı besleyen minerallerin deriye enjekte edilmesi ile köklere nüfuzu sağlanmaktadır. Bu sırada acıyı engellemek için de bölgesel anestezi uygulanmaktadır. Saç ekimi sonrası yapılan bu uygulama bir nevi operasyon olduğu iççin saç ekiminde uyulması gereken kurallar burada da geçeli olmaktadır.

Etiketler:

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir