Sedo Nedir? Sedo Domain Parking ve Sedo Domain Satışı

Sedo Nedir? Sedo Domain Parking ve Sedo Domain Satışı

Sedo, kullanıcılarına sahibi oldukları alan adlarını satma ve satış süresi boyunca park hizmeti sayesinde gelir elde etme şansı sunan aracı bir alan adı satış ve park firmadır. Sedo aracılığıyla kaliteli alan adları satın alabilir, elinizde olan fakat kullanmadığınız alan adlarını satışa çıkarabilir ve parka çekerek satmak istediğiniz alan adlarının satılacağı güne dek para kazandırmasını sağlayabilirsiniz.

Sedo Domain Parking

Sedo Domain Parking veya Sedo Domain Park Etme, sahibi olduğunuz bir alan adını Sedo üyeliğiniz yardımıyla parka alma işlemine denir. Elinizde olan bir domain’i Sedo ile parka çıkartmak için öncelikle üyeliğiniz üzerinden işlem başlatmanız gerekir. Daha sonra belirlenen Sedo NS’lerine domaininizi yönlendirerek park sürecini başlatabilirsiniz.

Sedo Domain Parking’in tercih edilmesinin birincil nedeni elbette kazançtır. Boşta duran alan adlarınızı farklı firmalar aracılığıyla satışa çıkarmak istediğinizde yalnızca alan adınız satışta duracak ancak size herhangi bir getirisi olmayacaktır.

Oysa Sedo’yu kullandığınızda alan adınız satılmak için listelenirken Sedo’nun Google reklamları alan adınızda yayınlanacak ve bu sayfayı ziyaret eden kullanıcıların her biri linklere tıkladığında belli oranda bir kazanç tutarı hesabınıza yansıtılacaktır.

Böylece alan adınız satılacağı zamanı beklerken ölü yatırım olmaktan çıkacak ve size sürekli bir gelir sağlayacak. Elbette Sedo’nun bu programından faydalanabilmeniz için sahibi olduğunuz alan adının top-level bir domain olması ve bilerek trafik gönderilmemesi gibi belli başlı şartlara da yerine getirmiş olmanız gerekiyor.

Sedo Domain Satışı

Bir alan adınızı Sedo Domain Parking yapmak istiyorsanız öncelikle Sedo üzerinde bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Sedo üzerinden hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir. Hesabınızı oluşturup gerekli aktive işlemini tamamladıktan sonra domain satışı yapmak için hazırız demektir.

Şimdi  sonra sol taraftaki “Add Domains” menüsüne tıklıyor ve daha sonra alan adımızın adını yazarak domain’imizi ekliyoruz. Bir sonraki aşamada Sedo’nun kullanım şartlarını kabul etmemiz istenecek. Sözleşmeyi kabul ettiğimizi belirten seçeneği işaretleyip sonraki adıma geçiyoruz. Bu adımda sitemizin dili, kategori ve ne kadar satmak istediğimiz gibi bilgiler istenecektir. Bunları da doldurduktan sonra yönlendirme aşamasına geçiş yapıyoruz.

Son aşmada karşımıza gelen Nameserver bilgilerini domain panelimizden girip, satışını yapacağımız domain için belirliyoruz. Tüm işlemler bu kadar, şimdi dilersek istatistik sayfasından domain’imizin reklamlardan ne kadar kazandığını görebilir yada satın alma girişimlerini takip edebiliriz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir