Blogroll Nedir

Blogroll Nedir

Blogroll, blog yazarlarının arkadaşları, tavsiye ettiği blogları ve ilişkisi olan blogları sidebar’ının içerisinde göstermeye yardımcı olan bir link çubuğudur. Blogroll yardımıyla blog yazarı ilişkisi olan blog yazarlarına kendi blogu içerisinden kolayca link vererek takipçilerinin diğer blogları da keşfetmesine yardımcı olmaktadır.

Kullanıcı deneyimi ve sıkı ilişkiler açısından düşünüldüğünde oldukça güzel bir özellik olan Blogroll sayesinde takipçilerinizi beğendiğiniz yada ilişkinizin olduğu bloglardan haberdar edebilir, onların yeni bloglar keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz.

WordPress içerisinde de uzun yıllar boyunca Blogroll, “Bağlantılar” adı altında WordPress yönetici panelinden kullanıcılara varsayılan olarak sunulan bir özellik olmuştur. Fakat daha sonradan WordPress bu özelliği varsayılan olarak sunmayı bırakmış ve yönetim panelinden kaldırmıştır. Yine de opsiyonel olarak kullanabileceğiniz Link Manager benzeri eklentiler yardımıyla siz de kendinizce bir Blogroll Widget’ini kolaylıkla oluşturup Sidebar’ınıza yerleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir