iTunes Nedir? iTunes Yedekleme ve iTunes İndir

iTunes Nedir? iTunes Yedekleme ve iTunes İndir

Bir müzik servisi ve yazılım olarak iTunes, ilk defa Apple tarafından 2001 yılında geliştirilmiştir. Yayınlandıktan sonra hız kesmeden gelişimini devam ettiren iTunes, 2003 yılındaysa iTunes Store (iTunes Mağazası) ile birlikte sıçrama dönemine giriş yapmıştır. Bugün iTunes hem PC hem de Mac kullanıcıları için legal şekilde albümler veya şarkılar satın almanın, videolar indirmenin tüm dünya üzerinde bir numaralı adresi olarak tanımlanıyor.

iTunes’u kullanarak tüm dünya çapında en popüler ve en eski albümleri çok uygun fiyatlar karşılığında satın alabilir, satın almış olduğunuz albümleri bilgisayarınızdan dinleyebilir yada dilerseniz doğrudan diğer Apple cihazlarınıza aktarabilirsiniz. Hatta iTunes aracılığıyla indirdiğiniz albümleri bir CD veya DVD’ye de yakabilirsiniz.

 Bir müzik ve video yazılımı olarak gelişimine başlanan iTunes artık Apple’ın iPod, iPod Touch, iPhone ve iPad’in yönetiminde ve eş zamanlamasında da kullanılıyor. Bu cihazlardaki dosyaları bilgisayarınıza aktarmak için de yine bilgisayarınızda geçerli bir iTunes sürümünün yüklü olması şart. iTunes üzerinden tüm Apple cihazlarını yönetebildiğiniz gibi yedekleme, dosya aktarımı, yazılım güncelleme ve cihazı kurtarma gibi daha birçok işlevle beraber kullanabiliyoruz.

iTunes Yedekleme

Apple cihazlarının yedeklenmesi için bir bilgisayar ve bir de geçerli iTunes sürümüne ihtiyacınız var. iTunes bilgisayarınızda var ve yüklüyse USB kablosu yardımıyla cihazınız açık konumdayken cihazınızı bilgisayara bağlayın. Cihazınız bilgisayara bağlandığı anda iTunes otomatik olarak cihazınızı tanıyacak ve iTunes açılacaktır. Eğer iTunes açılmazsa iTunes’u açın. Karşınıza otomatik olarak cihazınızla ilgili seçeneklerin ve bilgilerin yer aldığı ekran gelecektir.

Bu ekranın alt kısmında yer alan “Yedeklemeler” başlığında iCloud’a yedekleme veya bilgisayara yedekleme seçeneklerini göreceksiniz. Bu kısımdan istediğiniz yedekleme tipini seçtikten sonra yedeklemeyi başlatabilirsiniz. Cihazınızın yedeğini alırken bilgisayarla bağlantısının kopmamasına özen gösterin ve yedekleme işlemi bittikten sonra mutlaka tedbir amaçlı kontrol etmeyi unutmayın.

iTunes İndir

Hemen buradaki linke tıklayarak Apple’ın resmi sayfası üzerinden iTunes’u indirme seçeneğine ulaşabilirsiniz

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir