eBook Nedir? eBook Reader ve eBook Converter

eBook Nedir? eBook Reader ve eBook Converter

eBook (Electronic Book) dijital formatlara uyarlanmış yada dijital formatlarda oluşturulmuş olan elektronik kitaplardır. Geleneksel kitapların dijital platformlara aktarılmış hali olan eBook’lar hem kullanıcılara hem de yayıncılara birçok farklı avantaj sunar. Yayıncılar eBook’lar sayesinde yayın ve nakliye gibi daha birçok masrafı sıfıra indirirken okuyucular ise çok daha uygun ve ekonomik fiyatlara istedikleri eBook’ları satın alabiliyor. Üstelik basılı kitapların aksine okuyucular binlerce eBook’u yalnızca tek bir cihazın içerisinde taşıyarak kitaplarını sürekli yanında taşıyabiliyor.

Yeni nesil kitaplar olarak da lanse edebileceğimiz eBook’ların tek avantajları elbette bunlarla sınırlı değil. Yayın masrafının neredeyse hiç derecesinde olmasından dolayı eBook’lar çok daha çeşitli konuları kendine konu edinip, spesifik konular hakkında yararlı ve kullanışlı bilgiler sunabiliyor.

eBook Reader

Elektronik kitaplar yani diğer adıyla eBook’lar farklı formatlarda oluşturulup, yayınlanabiliyor. Bu yayınlanan elektronik kitapları okumak için ise eBook Reader adını verdiğimiz elektronik kitap okumayı kolaylaştıran cihazlar kullanılıyor. Bugün tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan eBook okuyucu olan Amazon Kindle‘dır. Amazon’un kitap servisiyle senkronize olarak çalışan Amazon Kindle’ın yanı sırada eBook okuyabileceğiniz özel markalar tarafından geliştirilmiş binlerce eBook Reader cihaz bulunuyor.

Şayet ekstradan elektronik kitaplarınızı okumak için bir eBook Reader’a ödeme yapmak istemiyorsanız, tablet bilgisayarlarınız ve akıllı telefonlarınızla da eBook okumaya yardımcı olan uygulamaları kullanarak tüm formatlardaki eBook’ları okuyabilirsiniz.

eBook Converter

Elektronik kitap okurken karşılaşılan en büyük sıkıntılardan biri de istediğimiz elektronik kitapları istediğimiz formatlarda bulamıyor olmanızdır. Bu durumda eBook Converter adını verdiğimiz online çevirici siteleri kullanarak bir eBook’u başka bir formata dönüştürebilirsiniz. Ebook çevirme konusunda popüler olarak okuyucular tarafından kullanılan http://ebook.online-convert.com/ adresindeki dönüştürücü aracı kullanarak bir eBook’u istediğiniz farklı bir formata kolaylıkla ve ücretsiz şekilde çevirebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir