SCO Nedir? SCO İşletim Sistemi ve SCO İndir

SCO Nedir? SCO İşletim Sistemi ve SCO İndir

SCO, 1979 yılında Doug ve Larry Michels kardeşler tarafından Unix sistem ve danışma şirketi olarak kurulmuştur. SCO veya diğer adıyla Santa Cruz Operation Inc. İşletim sistemleri ve sunucu yazılımları üzerine hizmet vermiştir. Uzun yıllar boyunca bu alanda hizmet veren ve Unix işletim sistemi geliştiren şirket 2007 yılında iflas etmiştir.

SCO İşletim Sistemi

SCO işletim sistemi veya bir diğer adıyla SCO Unix, Microsoft’un Xenix tabanı kullanılarak geliştirilmiş ve 1989 yılında yayınlanmış bir işletim sistemidir. İşletim sistemi daha sonraki yıllarda değiştirdiği şekille birlikte adını da değiştirmiş ve SCO Open Desktop ile SCO Open Server isimlerini almıştır. 2007 Yılında geliştiricisi olan şirket SCO iflas ettikten sonra işletim sistemi Xinuos tarafından satın alınmıştır.

SCO İndir

SCO Open Desktop veya SCO Open Server işletim sistemlerini indirmek için artık işletim sisteminin yeni sahibi olan Xinuos’a başvurmamız gerekiyor. Buradaki linke tıklayarak, Xinuos tarafından oluşturulan indirme sayfasına geçiş yapabilir ve istediğiniz SCO işletim sistemini, sürücü paketleri veya güncelleme paketleriyle birlikte indirebilirsiniz

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir