Dribbble Nedir? Dribbble Davetiye ve Dribbble Nasıl Kullanılır?

Dribbble Nedir? Dribbble Davetiye ve Dribbble Nasıl Kullanılır?

Dribbble 2009 yılında kurulmuş ve insanların yaptığı çalışmaları sergileyerek çalışmaları hakkında görüş alabileceği bir sistemdir. Temelde bir sosyal ağ prensibiyle çalıştığını söyleyebileceğimiz Dribble yaptığınız bir çalışmayı sergilemek ve bu çalışma hakkında yorum alıp, geliştirmek, yeni kişilerle tanışmak ve hatta iş bulma fırsatını yakalamak için son derece önemli bir girişim denebilir.

Dribbble Davetiye

Dribbble’da var olmak için tek yapmanız gereken şey ücretsiz olarak üye olmak ve belirtilen üye tipleri içerisinden herhangi biriyle Dribbble’a katılmak. Tabii Dribbble içerisinde bir de davetiye sistemi bulunuyor. Bu davetiye sisteminde bir Player tarafından davet edilmeniz gerekiyor. Bu player ise davetiye vererek size bir nevi referans olmuş oluyor ve sizin ortam düzenini bozmayacağınızı bildirmiş oluyor.

Dribbble Nasıl Kullanılır?

Dribbble içerisinde yalnızca tek tip bir üyelik sistemi bulunmuyor. Kaşif ve oyuncu gibi farklı özellikleri içerisinde barındıran üyelik tipleri bulunuyor. Bu üyelik tiplerinden biriyle sadece diğer tasarımcıların çalışmalarını keşfetme şansını yakalarken diğeriyle aynı zamanda çalışmalarınızı sergileme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Dribbble’ın resmi web sitesini ziyaret ederek aşama aşama Dribbble’ı nasıl kullanacağınızı takip etmeniz gereken basit adımlar sayesinde öğrenebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir