Google Glass Nedir

Google Glass Nedir

Google Glass, Google’ın bizzat kendisi tarafından geliştirilen gözlük formunda giyilebilir teknolojisi ve akıllı gözlüğüdür. Project Glass adı altında geliştirilen Google Glass’ın ilk sürümleri yalnızca ABD kullanıcıları için 2013 yılında satışa çıkartılmış ve böylece Google Glass’ın kullanım performansı için istatistik verileri toplanmaya başlanmıştır.

Android işletim sistemini kullanan Google Glass, yan kısmında yer alan dokunmatik pad ile veya doğrudan ses yardımıyla kontrol edilebilmekte, cihaz üzerinde yer alan kamera sayesinde yüksek çözünürlüğe sahip video kayıtları geçekleştirilebilmektedir.

Google Glass’ın Özellikleri Nelerdir?

Google Glass yalnızca dışarıdan görüldüğü gibi bir çift gözlük değil. Son derece yüksek teknolojiyle beslenen bu cihaz görüş sorununu düzeltmiyor olmasına karşın tıpkı akıllı telefonlarınkine benzer bir görüntü düzeni sunuyor. Ses yardımıyla (İngilizce) kolayca kontrol edilebiliyor ve tıpkı mobil cihazlarımızda olduğu gibi Google Glass da Bluetooth ve Wi-Fi gibi kablosuz bağlantı seçeneklerini destekliyor.  Google Glass’ın içerisindeyse tıpkı Apple’ın Apple Watch’larda kullandığı WatchOS gibi beklendiği üzere Android işletim sistemi kullanılmakta ve cihazın gücüne güç katılmaktadır.

Google Glass  Türkiye’de Nereden Alınır?

Google Glass’ın ilk olarak Amerika’da beta ürünler olarak satışa sunulmasının ardında yatan neden Google’ın bu cihazını test etmek ve başarılı olacağından emin olduktan sonra satışa sunmak istemesidir. Popüler teknoloji sitelerinden de görebileceğiniz üzere kişisel mahremiyete gölge düşürme, kavga ve düşme benzeri durumlarda Google Glass’ın yaraladığı insanlar ve daha birçok örnek görülmekte. Bu nedenle kullanıcılara en iyi performansı sunabilmesi için Google Glass henüz hala geliştirilme aşamasındadır ve resmen tüm kullanıcılara açık şekilde satışa sunulmamıştır. Bu nedenle Google Glass’ın şuan için Türkiye’den satın alınması mümkün değil, yine de ABD’de bir tanıdığınız yardımıyla yada transfer servisi sunan siteler yardımıyla Google Glass’ı edinebilirsiniz

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir