DAĞ BİSİKLETİ

DAĞ BİSİKLETİ

Doğa koşulları her zaman için daha zorlu olmaktadır. Dağ, orman, düz olmayan araziler, toprak ve patika yollarda yürümek, araç veya bisiklet kullanmak oldukça risklidir. Bu alanlarda yapılan sporlardan biride dağ bisikletçiliğidir. Ülkemizde son 20 yıldır önemli bir gelişim kazanmıştır. Sunulan Dağ Bisikletleri modelleri olarak yüksek kalite standartlarına ulaşılmıştır. Yerli ve yabancı markalar çok daha güvenli bisikletler geliştirmiş ve dağ sporunu seven bisiklet kullanıcılara sağlamışlardır.

Dağ bisikleti için güvenlik ve konfor özellikleri çok önemli kriterlerdir. Bu özelliklerin azami düzeyde olması gerekir. Üretici firmalar farklı kalite ve fiyatlarda bu ürünleri piyasaya sunmaktadır. Bu noktada önemli olan sporu yapacak kişidir. Sporu yapacak kişinin Dağ Bisikletleri seçimi noktasında parkura göre tercih yapması önemlidir. Bu tarz sporlar zorlu, yorucu ve risklidir. Bu nedenle sporu yapma niyeti olanların kesinlikle hiçbir maliyetten kaçmaması ve kendini riske atmaması gerekir. Güvenlik donanımları yeterli seviyede olmayan dağ bisikletlerinin getireceği sonuçlar çok büyük olabilir.

Bir başka önemli kriterde konfordur. Satın alacağınız veya kiralayacağınız Dağ Bisikletleri seçiminde konfor bakımından yeterlilik kontrollerini yapmalısınız. Doğa her zaman zorludur. Engebeli bu doğa koşullarında kullanacağınız bisiklet sizi yormayan cins bir model olmalıdır. Fazla ağır ve hantal modellerden kesinlikle uzak durmanızda fayda vardır. Son olarak sürüş öncesi bakım ve kontrollerin eksiksiz olarak yapıldığından emin olmalısınız. Buda çok önemlidir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir