Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi

Ülkemizde sağlık alanında gerçekleşen gelişmelerden ve sağlık kuruluşlarının sayısının artmasından dolayı tıbbi sekreterlik alanında personele de büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle bakanlıklar tarafından tıbbi sekreterlik kursu veren kurumlar da desteklenmekte ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanarak onaylanan müfredat programı ile adaylara eğitim verilmekte ve eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan adaylar sertifika almaya hak kazanmaktadır. Sertifika alan adaylar bütün sağlık kurum ve kuruluşlarında tıbbi sekreterlik yapmaya başlayabilirler.

Tıbbi Sekreterlik Nedir?

Hastane, sağlık ocağı, poliklinik, tıp merkezi gibi sağlık kurum ve kuruluşlarında hasta randevu işlemlerini, hasta kayıtlarını, hasta giriş çıkış işlemlerini yürüten, hasta ile doktor arasındaki iletişimi kuran, hastanın evraklarını hazırlayarak düzenleyen personelin iş tanımına tıbbi sekreterlik denmektedir. Tıbbi sekreterler bu görevleri yerine getirebilmek için bir dizi eğitimden geçmelidir. Bu eğitimleri veren hasta kayıt kabul eğitimi yani bilinen adıyla tıbbi sekreterlik kursu programlarına katılan adaylar eğitim sonunda bilgisayar ve diğer iletişim araçlarını iyi kullanabilen, etkili iletişim becerilerine sahip, sağlık kurumlarının işleyişine hakim, tıbbi terimleri bilen birer personel haline gelmektedir.

Tıbbi Sekreterlik Eğitimimiz

Vermekte olduğumuz tıbbi sekreterlik kursu eğitimi alan adaylarımıza onaylı müfredat programımız dahilinde bilgisayar, iletişim, görev tanımı, tıbbi terimler gibi bir dizi ders veriyor ve kursun sonunda nitelikli birer tıbbi sekreter olmalarını sağlıyoruz. Kursun bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavda başarılı olan adaylarımız tıbbi sekreterlik sertifikası alarak sağlık sektörü personeli olmaya hak kazanmaktadır. Bu eğitimi almak için en az ilköğretim mezunu olmanız gerekmektedir. Yeni bir iş fırsatı ile kendinize bir şans verin ve sağlık sektörünün avantajlı dünyasının kapılarını aralayın!

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir